Týždeň vedy a techniky

V týždni od 9. do 15. novembra 2015 sa uskutočnil týždeň vedy a techniky organizovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Katedra fyziky spolu s Fakultou prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pripravila pre žiakov základných a stredných škôl netradičnú prezentáciu prírodných vied formou vedeckého jarmoku plného prírodovedných chutí.
V stánku katedry fyziky ste si mohli preveriť svoje zmysly, vyskúšať si fyziku s využitím tabletu ale aj oboznámiť sa funkciou mikroskopu, či kamery obscury. Okrem stánku si katedra fyziky pripravila aj pódiové vystúpenie, kde ste mohli zažiť horúce chvíle pri experimentoch s plameňom, alebo vás mrazilo pri exprimentoch s tekutým dusíkom.

Pre lepšie priblíženie atmosféry si môžete prezrieť fotogalériu FPV UKF, ktorej autorom je Mgr. Kadlečík.

Napísali o nás:

Katedra fyziky tiež organizovala popularizačné prednášky pre gymnáziá s názvom Fyzikálne experimenty, ktoré sa zameriavali hlavne na Mpemba efekt, Kirlianove fotografie, Leidenfrost efekt, supravodivosť a experimenty s kvapalným dusíkom.

Cyklus prednášok bol realizovaný na nasledovných gymnáziách: