Vedecký jarmok 2016

Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Galéria MLYNY pripravila pre žiakov základných a stredných škôl netradičnú prezentáciu prírodných vied.
8. novembra 2016 od 9,00 do 17,00 hod. predstaví v Galérii MLYNY desať katedier a ústavov to najlepšie a najpútavejšie zo siedmich prírodovedných odborov. Príďte vedu vidieť, počuť a zažiť.

• Príďte s matematikmi objaviť víťaznú stratégiu, vyriešiť hlavolamy a nakresliť ten najmatematickejší obrázok.
  • Nazri do čarovného kotlíka a odhaľ jeho tajomstvá...
  • Príďte sa pozrieť na svet očami dravca.
  • Poznáte všetky tajomstvá mapy? Príďte ich odhaliť a nájsť pirátsky poklad, vytvoriť si vlastnú mapu, či spoznať svet.
  • Vytvorte si vlastnú mapu či spoznajte svet!
  • Chceš spoznať minibota, ktorý rozumie len reči farieb, alebo chceš radšej zažiť súťaž Mini Sumo Bot? Ak si však pripravený preniesť sa na zábavné miesta vyskúšaj si Selfiebota.
  • Užite si snami zaujímavé biologické aktivity a vedecké pokusy, ktoré vás určite prekvapia a zabavia.
  • Ukážeme vám, že fyzika môže vyť nielen horúca, ale aj mrazivá.
  • Príďte odhaliť tajomstvá ukryté v kameni.
  • Byť úspešným a bohatým je trendy. :-) Odhaľ v sebe úspešného, kreatívneho a inovatívneho manažéra.

A ešte omnoho - omnoho viac.
Príďte ochutnať vedu na netradičný jarmok plný prírodovedných chutí. Zapojte všetky zmysli a spoznajte svet okolo seba!

Vedecký jarmok sa uskutoční pod záštitou dekana FPV UKF v Nitre, prof. RNDr. Libora Vozára, CSc.

plagát

podrobný program