14th International Masterclasses 2018

19. marca 2018 sa brány katedry fyziky otvorili pre študentov stredných škôl so záujmom o jadrovú fyziku. Študenti sa zúčastnili medzinárodného podujatia Masterclasses organizovaného Technickou univerzitou v Drážďanoch a QuarkNetom, v spolupráci so skupinou International Particle Physics Outreach Group.

Podujatia na našej katedre sa zúčastnilo 11 stredoškolákov. Dopoludnia si mohli vypočuť prednášky od pozvaných hostí Mgr. Mateja Mela a Mgr. Michala Mereša, PhD. z Univerzity Komenského v Bratislave. Popoludní si účastníci vyskúšali prácu s reálnymi dátami zozbieranými z urýchlovača v CERNe. Spracované a vyhodnotené dáta potom nahrali na server, aby sa pripojili k ďalším účastníkom Masterclasses po celom svete. Na záver podujatia sa všetci zúčastnili videokonferencie priamo s CERNom, kde prediskutovali svoje výsledky spolu s ďalšími účastníkmi z iných krajín.

Priebeh Masterclasses si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii.