Študentská vedecká konferencia 2018

Dňa 21. marca 2018 sa na Fakulte prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konala Študentská vedecká konferencia 2018. V tomto ročníku sa na konferenciu prihlásilo 73 príspevkov študentov bakalárskeho a magisterského štúdia, a študentov prvého ročníka doktorandského štúdia. Všetky príspevky boli rozdelené do siedmich sekcií.

Študentskej vedeckej konferencie sa zúčastnili aj študenti našej katedry v dvoch sekciách: Matematika, fyzika, chémia a Didaktika matematiky, fyziky, informatiky, techniky. Zo siedmych účastníkov v sekcii Matematika, fyzika, chémia boli dvaja účastníci aj z katedry fyziky. V tejto sekcii boli ocenené 3 práce, z čoho jedno ocenenie získal študent prvého ročníka doktorandského štúdia Mgr. Filip Obert s príspevkom Využitie Friedmanovej metódy v oblasti spekania keramiky prostredníctvom termodilatometrie.

V sekcii Didaktika matematiky, fyziky, informatiky, techniky bolo prezentovaných 15 príspevkov, z toho 5 príspevkov prezentovali študenti katedry fyziky. V tejto kategórii bolo ocenených 5 prác, z čoho 2 ocenenia si odniesli študenti našej katedry. Bc. Pavol Hrdý s príspevkom Metóda analýzy sieťových štruktúr základných fyzikálnych pojmov v učebniciach fyziky a dvojica študentov Patrícia Kopecká a Lukáš Slobodník s príspevkom Využitie smartfónov a tabletov v školských fyzikálnych experimentoch zameraných na tému svetlo.

Všetkým účastníkom ďakujeme a oceneným gratulujeme k úspechu.

Fotogaléria (autor: Mgr. Monika Hanáková)