Prednáška doc. Radomíra Sokolářa

Pozývame Vás na prednášku doc. Ing. Radomíra Sokolářa, Ph.D. z Ústavu technológie stavebných hmôt a dielcov, z VUT v Brne na tému Anortitová keramika. Prednáška sa uskutoční 9.5.2018 o 13:00 v miestnosti B-212.

Radomír Sokolář sa narodil v roku 1973 v Hustopečích v Českej republike. Vysokoškolské štúdium absolvoval na Stavebnej fakulte, VUT v Brne v odbore Technológie stavebných hmôt a dielcov. Titul Ph.D. získal na VUT v Brne v odbore Náuka o nekovových materiáloch a stavebných hmotách v roku 2001. Svoju habilitačnú prácu s názvom "Možnosti využití vybraných odpadních látek při tvorbě keramického střepu" obhájil na VUT v Brne v roku 2008.

V súčasnosti pôsobí na Stavebnej fakulte, VUT v Brne. Je riešiteľov mnohých projektov. Od roku 2012 je členom výskumného centra ADMAS, kde sa zaoberá vývojom pokročilých stavebných materiálov. Na fakulte je garantom výuky predmetov Keramika, Keramika-laboratoře, Speciální keramika a Sklářství.