VEDET - Skok do vedy (doplnené)

1. júna 2018 sa na Fakulte prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konal Vedecký deň detí - VEDET s podtitulom Skok do vedy. Podujatia sa zúčastnilo 350 detí z materských a základných škôl nitrianskeho regiónu.

Na stánkoch katedry fyziky ste si deti mohli vyskúšať levitujúcu loptičku, vystrihnúť lietajúce zajace, pohrať sa s optikou, postaviť papierový most alebo odpáliť raketu. Fotografie z celej akcie si môžete pozrieť v prioženej fotogalérii.

Reportáže z podujatia si môžete pozrieť v archíve RTVS v Správach RTVS o 12:00 v čase od 06:15 alebo v Správach RTVS o 19:00 v čase od 31:03.

Fotogaléria - autor Ján Ondruška
Správy RTVS o 12:00 - v čase od 06:15
Správy RTVS o 19:00 - v čase od 31:03

Pôvodný text

Touto cestou by sme Vás chceli informovať o podujatí VEDET - Skok do vedy, ktoré organizuje Fakulta prírodných vied a informatiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s OZ VAU pri príležitosti tohtotýždňového Medzinárodného dňa detí.

Podujatie sa uskutoční v spiatok 1. júna 2018 v priestoroch FPV UKF v Nitre na Tr. A. Hlinku 1, v čase od 9:00 do 13:00.

Potešíme sa, ak prídete aj Vy skočiť s deťmi do vedy.

plagát podujatia
tlačová správa