Školenia učiteľov v rámci projektu IT akadémia

V mesiacoch február a marec na Katedre fyziky prebehli semináre učiteľov fyziky základných a stredných škôl. Na jednotlivých seminároch sa učitelia mohli oboznámiť ako zavádzať digitálne technológie do vyučovania fyziky.

Učitelia sa zúčastnili piatich seminárov. Každý seminár bol zameraný na iné využívanie digitálnych technológií vo vyučovaní fyziky. Semináre sa venovali využitiu počítačom podporovaných experimentov, kde sme sa snažili učiteľom ukázať prepojenie s bádateľsky orientovaným vyučovaním. Ďalší seminár bol venovaný využitiu tabletov vo vyučovaní fyziky. Učiteľom sme ukázali mnohé aplikácie, ktoré môžu využiť so svojimi žiakmi na hodinách fyziky pri rôznych meraniach. Najnáročnejšie boli asi posledné dva semináre, ktoré boli venované videomeraniu a modelovaniu. Videomeranie a modelovanie bolo síce pre učiteľov náročné, ale sme radi, že väčšina z nich po absolvovaní zistila, že by ich mohli veľmi dobre využívať vo vzdelávacom procese.

Na záver týchto seminárov až 15 učiteľov obhájilo svoje práce, v ktorých využili digitálne technológie.

Semináre boli realizované v rámci projektu IT akadémia, ktorý realizuje Fakulta prírodných vied a informatiky spolu s partnermi z Košíc, Banskej Bystrice, Žiliny a Bratislavy.