Navždy nás opustil Jozef Gembarovič

Dňa 3. januára 2021 vo veku 67 rokov náhle zomrel náš niekdajší kolega Jozef Gembarovič.

Narodil sa 30. januára 1953 vo Vrútkoch. Jeho láska k cestovaniu a prírode ho priviedla až k štúdiu fyziky na Univerzite Komenského v Bratislave, kde získal doktorát. Svoju pracovnú kariéru začal na vtedajšej Pedagogickej fakulte v Nitre na Katedre fyziky, kde sa venoval vývoju aparatúr na meranie tepelnej a teplotnej vodivosti. Neskôr pôsobil ako prorektor pre medzinárodné vzťahy.

V roku 1999 mu bola ponúknutá pozícia vedúceho fyzika v Thermophysical Properties Research Laboratory, Inc. vo West Lafayette, v Indiane. Po odchode z Indiany v roku 2011 pracoval niekoľko rokov v spoločnosti TA Instruments v New Castle v Deleware. Neskôr sa presťahoval do New Paltz, aby mohol žiť spolu so svojou rodinou, kde až do svojho odchodu do dôchodku v roku 2019 pracoval ako mimoriadny profesor fyziky na SUNY New Paltz v New Yorku.

Zdroj: www.copelandhammerl.com