Fyzikálna SHOW
Fyzikálny adventný kalendár

Občianske združenie VIAC AKO UČENIE v spolupráci s Katedrou fyziky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre si aj tento rok namiesto tradičnej Fyzikálnej SHOW pripravili FYZIKÁLNY ADVENTNÝ KALENDÁR. Každý deň od 1. do 24.12. o 8:00 bude na Youtube kanáli katedry fyziky uverejnený jeden videoexperiment.

V kalendári sa nachádzajú experimenty:

• UROB SI SÁM (experimenty, ktorých realizáciu si môže každý zopakovať aj doma (prípadne v škole) - s pomôckami, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti
  • NEDOKONČENÉ VIDEÁ (experimenty, ktoré si každý bude musieť dokončiť doma (alebo v škole) a zistiť čo sa stane, alebo si tipnúť ako experiment skončí - svoj výsledok, alebo tip môžete zaslať do súťaže a kto nebude chcieť súťažiť môže si počkať na riešenie do ďalšieho dňa)
  • WAU EXPERIMENTY (experimenty, ktorých výsledok možno viacerých prekvapí)
  • FYZIKÁLNE SÚŤAŽENIE (experimenty, ktoré sa dajú využiť ako súťaž medzi členmi rodiny alebo kamarátmi v škole)
  • FYZIKÁLNE DARČEKY (podľa nášho návodu si každý môže vyrobiť "fyzikálnu hračku", ktorá môže niekoho potešiť pod stromčekom alebo len tak)
  • ŠKOLSKÉ EXPERIMENTOVANIE (pripravili sme 4 experimenty, ktoré majú priamy súvis s učivom konkrétneho učiva fyziky základnej školy, čiže po jednom experimente pre každý ročník)

A čo by to bol za adventný kalendár keby za jeho vyriešenie nebola odmena. Ak budete s nami súťažiť v rámci nedokončených videí alebo nám pošlete fotky vašich experimentov čaká tých najlepších malé prekvapenie.

Súťaž nedokončených videí bude prebiehať na vauoz.com . Tiež nás môžete sledovať pomocou sociálnych sietí.
www.instagram.com/fyzikalna_show
www.facebook.com/fyzikalnaSHOW