Projekt APVV na RTVS

Dňa 20. októbra 2022 RTVS odvysielala reportáž z priestorov KF, kde sa realizoval projekt APVV Intervenčný program v prírodných vedách a matematike.

Projekt orientuje svoje ciele na rozvoj kognitívnych schopností detí a žiakov v oblasti prírodovedného a matematického myslenia, ako aj upraviť prípravu budúcich učiteľov prírodovedných predmetov a matematiky. Cieľom projektu je navrhnúť a pilotne overiť účinnosť vybraných premenných sýtiacich kognitívne kompetencie detí a žiakov a aj adekvátne upraviť prípravu budúcich učiteľov prírodovedných predmetov a matematiky. Aplikácia očakávaných výsledkov riešenia projektu je prispieť k vývoju intervenčných stratégií, ktoré vedú k podpore detí v období predškolskej prípravy a žiakov základnej školy v rozvoji prírodovedného a matematického myslenia. Projekt má ambíciu prispieť k tvorbe a aplikácii intervenčných programov založených na výskumných dôkazoch.

reportáž prebieha v čase: 22:40-26:20