Termografie ve výuce fyziky na ZŠ a SŠ

Dňa 22. novembra 2022 o 14:00 sa v priestoroch katedry fyziky v miestnosti A-15 uskutoční workshop na tému " TERMOGRAFIE VE VÝUCE FYZIKY NA ZŠ A SŠ" . Prednášajúcim bude Mgr. Vladimír Vochozka, Ph.D. z Katedra aplikované fyziky a techniky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Anotácia:
Demonstrační a frontální pokusy s termokamerami z oblasti školské fyziky (změna vnitřní energie, vedení tepla, proudění tepla, tepelné záření, tání, tuhnutí, vypařování).

Vladimír Vochozka sa vo svojej práci zaoberá didaktikou fyziky, predovšetkým školskými pokusmi a multimediálnym vyučovaním, videoanalýzou, využitím termografie vo vyučovaní, tvorbou videoexperimentov a videoriešení fyzikálnych úloh a návrhom 3D výukových modelov a animácií.