Fyzikálna SHOW 2022

Po dvojročnej prestávke sme sa tento rok opäť mohli stretnúť na tradičnej vianočnej Fyzikálnej show, ktorú pre vás pripravilo občianske združenie VIAC AKO UČENIE v spolupráci s Katedrou fyziky FPVaI UKF v Nitre. Show sa konala od 19. do 21. decembra 2022 v priestoroch Fakulty prírodných vied a informatiky. Sme radi, že aj napriek tomu, že mnohé školy mali prerušenú prestávku kvôli chrípkovej epidémii sme na show mohli privítať až 500 účastníkov.

Všetci, ktorí sa zúčastnili, mali možnosť sledovať, ale aj vyskúšať si mnohé experimenty. Medzi najzaujímavejšie patrili experiment s podtlakom alebo s vysokým napätím. Všetci účastníci si tiež mohli otestovať svoj sluch a zistiť, ako sa vytvárajú farby, či akú energiu v sebe skrýva svetlo. Na záver sa mnohý potešili experimentom s tekutým dusíkom.

Text: Ján Ondruška
Fotografie: Dominika Mikušová