Vedecký SKOK DO PRÁZDNIN 2023

Fakulta prírodných vied a informatiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre privítala na svojej pôde najmladších nadšencov prírodných vied. Pri príležitosti nadchádzajúcich letných prázdnin si pracovníci jednotlivých katedier FPVaI UKF v Nitre pripravili zaujímavé ukážky z jednotlivých prírodných vied (fyziky, chémie, geografie, gemológie, ekológie, či matematiky a informatiky), ktorých hlavným cieľom bolo, aby si deti mohli objaviť čaro prírodných vied. Všetky aktivity boli zostavené tak, aby si jednotlivé úlohy mohli aj sami vyskúšať.

Na stánkoch katedry fyziky mohli deti objaviť kopec vody, poslušnú loptičku, či dieru v ruke. Tiež si vyskúšali ako sa šíri zvuk, čo vo vode môže plávať a čo nie a tiež, ako vyzerajú rôzne materiály pod drobnohľadom. Medzi najzaujímavejšie fyzikálne aktivity deti označili dieru v ruke, ale aj experimenty so zrkadlami a šošovkami. V neposlednom rade sa veľkému záujmu tešili aj experimenty so suchým ľadom.

Podujatie bolo určené pre žiakov predškolského veku, ako aj žiakov prvého stupňa základných škôl. Na podujatí, ktoré sa konalo 28. a 29. júna 2023 sa zúčastnilo viac ako 600 žiakov. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.