Termokamery vo vzdelávaní

V utorok 19. marca 2024 sa na našej katedre uskutočnil odborný semínár pre učiteľov stredných a základných škôl. Témou seminára bolo využitie termokamier vo vzdelávaní. Seminárom sprevádzali Ing. Ján Šroub Ph.D. a Ing. Vladislav Lang, Ph.D. z Výskumného centra Nové technológie, vzdelávacej platformy LabIREdu, Západočeskej univerzity v Plzni. Seminára sa zúčastnilo 20 učiteľov, ktorí si termokamery aj prakticky vyskúšali.

Pôvodný text:
Katedra fyziky Vás srdečne pozýva na odborný seminár s názvom Termokamery vo vzdelávaní, ktorý sa uskutoční v utorok 19. marca 2024 v čase 13:00 - 15:00 v priestoroch katedry fyziky, v miestnosti A-15, na Tr. A. Hlinku 1.

Na seminári Vás budú sprevádzať Ing. Ján Šroub Ph.D. a Ing. Vladislav Lang, Ph.D. z Výskumného centra Nové technológie, vzdelávacej platformy LabIREdu, Západočeskej univerzity v Plzni.

Počas seminára budete mať možnosť získať užitočné informácie, ako napríklad:

• Spoznať, ako termokamery umožňujú vizualizovať a lepšie pochopiť inak abstraktné a neviditeľné javy, ako je teplo a tepelné procesy.
  • Porozumieť tomu, ako vďaka termokamerám môže byť výučba prírodných vied prístupnejšia a intuitívnejšia.
  • Získať praktické skúsenosti s používaním termokamier.
  • Pracovať s aktivitami, ktoré boli overené v Českej republike.
Tešíme sa na Vašu účasť! Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Vzhľadom na kapacitu miestnosti je potrebné sa na seminár registrovať.